همگي چيز در زمينه‌ي تابلو فلكسي

همگي چيز در زمينه‌ي تابلو فلكسي

روشهاي تبليغاتي :

 

اين روز ها كه بازار تبليغات داغ شده‌است روشهاي تبليغاتي متعددي براي معرفي كسب و عمل به وجود آمده است از روشهاي سنتي گرفته تا روشهاي اينترنتي و تبليغات در شبكه‌هاي‌عمومي . يك كدام از پركاربردترين روشهاي تبليغاتي براي معرفي و شناساندن مارك , ساخت و نصب تابلوهاي تبليغاتي است كه بازار و رقابت داغي دارااست . يك تابلوي تبليغاتي به راه‌هاي گوناگون ساخته مي شود كه هر جور با نامهايي همچون تابلو استيل , تابلو پر رنگ , تابلو چلنيوم , تابلو كامپوزيت , تابلو نئون led , تابلو پلكسي گلاس و غيره در بازار موجود هست و با دقت به سلايق مشتري ها اين تابلوها ساخته مي شود و تحت عنوان تابلو راز در فروشگاه يا اين كه تابلوهاي نصب شده در معابر و خيابانها مورد به كارگيري قرار مي‌گيرد . درين مقاله قصد داريم درباره ي يك كدام از اين تابلوهاي تبليغاتي به اسم تابلو فلكسي تبليغاتي به دعوا و مذاكره بپردازيم :

تابلو فلكسي چه مي‌باشد ؟

 

تابلو فلكسي يكي‌از تابلوهاي تبليغاتي قشنگ و مقرون به صرفه است كه دربرگيرنده نورپردازي هم مي‌باشد و در ساخت تابلو فلكسي هم از حروف پر رنگ استعمال مي شود كه با تيتر تابلو فلكسي پررنگ ياد مي شود اين تابلو همانند تابلو حروف پررنگ في مابين عامه مردم محبوبيت پيدا نموده است در واقع فلكسي يك دسته متريال تابلوهاي فلكسي است . از اين تابلو تحت عنوان تابلو رمز درب , تابلو فروشگاه و يا اين كه تبليغات محيطي سود مي‌گيرند . اين تابلوها دارنده ورقه هايي انعطاف پذير مي‌باشند و خواص روكش ابريشمي و پوشش كوتينگ آنان سبب شده‌است در قبال اشعه خورشيد و وضعيت آب و هوايي پايداري و استمرار بالايي داشته باشند .

 

تابلوهاي فلكسي به صورت مكعبي , ريلي , سپري و اسكلت فلزي در بازار مو جود ميباشد ساخت تابلوهاي فلكسي با پوشش فلكس مي باشد و براي نوروفروغ آن از چراغ هاي فلوروسنت يا اين كه به عبارتي مهتابي به كار گيري مي شود . از اين تابلوها در راز در فروشگاه ها , دكان ها , تابلوهاي نصب شده در معابر و گذرگاه ها استعمال مي شود . فلكسي هم مثل هر تابلو ديگر از دو گونه چيني و كره اي درست شده شده‌است كه در صورتي هزينه بالايي داريد و بها تابلو فلكسي برايتان فراوان نيست حق تقدم گزينش خويش را برروي فرآورده كره اي قرار دهيد .

تاريخچه تابلو فلكسي :

 

عمر تابلو فلكسي حدودا به سال 1375 برمي گردد در آن زمانها اين تابلو به دليل داشتن مزيت نورپردازي محبوبيت متعددي در بازار تابلوسازي بدست آورد . طرح هاي تابلو فلكس به وسيله استيكر يا اين كه برچسب در رنگهاي گوناگون بر روي متريال فلكسي چسبانده مي‌شد كه عمل با استيكر و پباده سازي تابلو فلكس و پياده سازي نماد هاي مدنظر لوگوها كاري سخت بود كه با ورود پرينترهاي فلكس , استيكر منسوخ شد .

روش ساخت و نصب تابلو فلكسي :

 

فرآيند ساخت تابلو فلكسي درچند تراز ذيل خلاصه مي شود :

 

در سطح نخستين طرح هاي تابلو بوسيله طراح و با استعمال از اپليكيشن فتوشاپ به انجام ميرسد بعد از فراهم سازي طرح , آن را بر روي متريال فلكسي بوسيله دستگاه هاي چاپ , به چاپ ميرسانند . در تراز سوم يك فريم كه از مدل پروفيل است مهيا و فلكسي را بر روي آن سوار مي نمايند . در نهايي سطح از ساخت و نصب تابلو تبليغاتي فلكسي , نوبت به نورپردازي مي‌رسد . نوروروشنايي اين گونه از طريق تبليغاتي به وسيله مهتابي تامين مي شود درين سطح نصب مهتابي بر روي ورق هاي گالوانيزه يا اين كه به عبارتي سيني مهتابي كه به صورت كشويي است در كادر پروفيل جاسازي مي شود.

منبع: خانه طراحان سام

نوشته شده توسط بيتا كياني | ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |